Порівняння Шкала енергокласів кондиціонерів: межі SEER і SCOP
Таблиця меж енергетичних класів від A+++ до G для охолодження (SEER) і обігріву (SCOP) за регламентом ЄС 626/2011 та як читати етикетку.
Коротко
A+++ ≥ 8,50 SEER
Клас кондиціонера за регламентом ЄС визначають два сезонні показники: SEER для охолодження і SCOP для обігріву; на етикетці в обох режимах своя літера.
Етикетка енергоефективності кондиціонерів до 12 кВт у ЄС — за Делегованим регламентом 626/2011. В Україні діє технічний регламент енергетичного маркування кондиціонерів, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 24 травня 2017 року на основі цього регламенту ЄС. Нижче — межі класів із Додатка II: у кожному рядку «від» означає нижню межу (включно), «до» — верхню (не включно).
| Клас | SEER (охолодження) | SCOP (обігрів) |
|---|---|---|
| A+++ | від 8,50 | від 5,10 |
| A++ | від 6,10 до 8,50 | від 4,60 до 5,10 |
| A+ | від 5,60 до 6,10 | від 4,00 до 4,60 |
| A | від 5,10 до 5,60 | від 3,40 до 4,00 |
| B | від 4,60 до 5,10 | від 3,10 до 3,40 |
| C | від 4,10 до 4,60 | від 2,80 до 3,10 |
| D | від 3,60 до 4,10 | від 2,50 до 2,80 |
| E | від 3,10 до 3,60 | від 2,20 до 2,50 |
| F | від 2,60 до 3,10 | від 1,90 до 2,20 |
| G | менше 2,60 | менше 1,90 |
Мобільні кондиціонери — окрема шкала
Односхемні й двосхемні мобільні кондиціонери оцінюють не за сезонними SEER і SCOP, а за номінальними EER (охолодження) і COP (обігрів). Межі крайніх класів у тому самому додатку такі.
| Тип | A+++ | G |
|---|---|---|
| Двосхемний: EER / COP | EER від 4,10; COP від 4,60 | EER менше 1,40; COP менше 1,60 |
| Односхемний: EER / COP | EER від 4,10; COP від 3,60 | EER менше 1,40; COP менше 1,20 |
Приклади з листів виробників
| Модель | SEER | Клас | SCOP (середній клімат) | Клас |
|---|---|---|---|---|
| Daikin Perfera 25 | 8,65 | A+++ | 5,10 | A+++ |
| Daikin Perfera 42 | 7,85 | A++ | 4,71 | A++ |
| LG PC09SQ | 7,0 | A++ | 4,0 | A+ |
Що ще є на етикетці
Крім літери, на етикетці вказують річне споживання електроенергії в кВт·год окремо для охолодження і обігріву, розрахункове навантаження у кВт і рівень звукової потужності внутрішнього й зовнішнього блоків у дБ(А). Для обігріву обов’язково вказують клас для середньої зими; для теплої й холодної — за бажанням виробника. Розрахунок — за еталонними умовами: охолодження за +35 °C надворі й +27 °C у кімнаті; розрахункові зовнішні температури обігріву — −10 °C (середній клімат), +2 °C (теплий) і −22 °C (холодний).
Джерела: Делегований регламент Комісії (ЄС) 626/2011, Додатки II, III і VII (текст за копією legislation.gov.uk; сайт EUR-Lex віддає перевірку проти ботів); технічний регламент енергетичного маркування кондиціонерів (постанова КМУ від 24 травня 2017 р.); Daikin Europe, Perfera product profile; LG UK, сторінка PC09SQ.
Скільки кіловат-годин дає різниця між класами.
Читайте також
Порівняння
Таблиця
Таблиця